Stockholm

Stockholm na pobřeží
Stockholm je hlavním městem Švédska. Sídlí zde švédská vláda a parlament. Žije zde přes 750 000 lidí. Město se nachází na východním pobřeží mezi Baltským mořem a jezerem Mälaren. Město se rozkládá celkem na 14 ostrovech, které jsou spojeny 50 mosty. Přes 30 % plochy města je tvořeno vodními plochamy, které jsou také využívány k dopravě. Další třetinu města pokrývají parky a zeleň.
Pokračování textu Stockholm

Lisabon

Lisabon - panorama města
Hlavním městem Portugalska je Lisabon. Najdete jej na břehu Atlatického oceánu a Lisabon jako jeden z mála měst v západní Evropě nevzdoruje oceánu a používá vodní elementy k tomu, aby definoval samotné město. Tajemné uličky, budovy z bílého vápence snadno okouzlí každého cestovatele, který do Lisabonu zavítá i na několik málo hodin.
Pokračování textu Lisabon

Madrid

Madrid - pohled na město
Hlavní město Španělska – Madrid obývá přes 5,9 milionů lidí. Město je známé převážně díky obrovskému kulturnímu a uměleckému dědictví – pěkným příkladem je například Muzeum El Prado. Centrum města široké třídy střídá s pruhy bohatými na zeleň, najdete zde spoustu kruhových náměstí a velký počet pompézních staveb a to jak historických, tak i moderních mrakodrapů.
Pokračování textu Madrid

Paříž

Sacré Coeur
Město pro všechny romantické dvojice, které se zde mohou procházet v denních i nočních hodinách. Cíl mnoha rodičů s dětmi, kteří vyráží do evropského Disneylandu nedaleko Paříže. Na březích Seiny žije přes 10,5 milionů lidí v centru a přilehlém okolí. Centrum kultury, umění, jídla, designu nebo romantiky. To vše najdete v Paříži, tak proč tam nevyrazit na prodloužený víkend?
Pokračování textu Paříž

Bratislava

Bratislava - Nový most s vyhlídkovou restaurací
Bratislava je hlavním městem Slovenska a jeho kulturním, ekonomickým i administrativním centrem. Žije zde okolo 450 000 obyvatel. Leží na břehu Dunaje na hranici s Maďarskem a od Vídně je vzdálená pouhých 60 kilometrů vzdušnou čarou. Největší dominantou je Bratislavský hrad a také Nový most, který je největším mostem přes Dunaj. V hlavici pylonu ve výšce 80 metrů najdete navíc restauraci s vyhlídkovou plošinou.
Pokračování textu Bratislava

Řím

Panorama pohled na celý Řím
Hlavní město Itálie láká spousty návštěvníku na historické památky, můžete se s nimi setkat ve spoustě filmů. V Římě se můžete hodiny procházet mezi starověkými památkami a nechat se unášet zpátky do historie. Posvačit v parku nedaleko Colossea nebo vychutnat posvátnou atmostféru Vatikánského areálu. Putování po památkách můžete ukončit velkolepou vyhlídkou z baziliky Sv. Petra.
Pokračování textu Řím

Praha

Pohled na stověžatou Prahu z Vítkova
Praha – stověžaté hlavní město České republiky. Na každém kroku na vás dýchne kousek historie, jen se stačí dívat okolo sebe. V počtu cizinců, kteří proudí ulicemi Prahy si nezadá s jinými evropskými městy. Do Prahy můžete vyrazit za kulturou, na nákupy do nákupních metropolí nebo jen odpočívat v některém z rozmanitých parků.
Pokračování textu Praha

Londýn

Londýnský Tower Bridge
Obrovská evropská metropole plná lidí, myšlenek i energie. Největší město na ostrovech Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Londýn je největší i v rámci celé západní Evropy nebo Evropské unie. Najdete jej na břehu řeky Temže v jihovýchodní části Anglie a oficiálním počtem obyvatel dosahuje téměř 8 milionů lidí (ale čísla přes 14 milionů obyvatel budou reálný stav vystihovat přesněji). V roce 2012 se také Londýn stane hostitelem letních olympijských her.
Pokračování textu Londýn