Vídeň

Palác Hofburg za nočního osvětlení
Vídeň nebo také Wien či Vienna je hlavním městem Rakouska. Pro občany České republiky je lákavá převážně v zimě díky svým velkolepým vánočním trhům. I mimo Vánoce nabízí spoustu památek zařazených na seznamy UNESCO. Široká je i nabídka muzeí, zámek Schönbrunn nebo palác Hofburg.

==== Doprava

=== Vídeňské mezinárodní letiště (Vienna International Airport)
Letiště je vzdálené 18 kilometrů jihovýchodně od města. Z letiště se můžete dostat vlakovým spojením (CAT) na stanici Wien-Mitte. Cesta trvá 16 minut a zaplatíte €10. Další možností je S-Bahn, městská hromadná doprava. Cesta trvá 26 minut a zaplatíte €3.40.

Poslední možností je využití autobusu, který do centra odjíždí každou půlhodinu. Za dvacet minut a €6 se dostanete nedaleko samotného centra na stanici Morzinplatz. Druhá linka jede na Südbahnhof nebo Westbahnhof za hodinu a půl a €6.

==== Památky

– Hofburg
– Práter
– Schönbrunn
– Stephansdom

==== Nákupy

– **Kohlmarkt** – cestou na Hofburg můžete obdivovat spousty luxusních výrobků od Armaniho po Gucci či Channel.
– **Mariahilferstraße** – nejdelší ulice (4 km) plná obchodů, kterou ve Vídni najdete
– **Shopping Center Süd** – největší nákupní centrum ve Vídni

==== Ubytování
Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách „Hostelworld“:[http://www.hostelworld.com/hostels/Vienna?affiliate=mikr].

==== Letenky
„Letenky do Vídně“:[http://cenyletenek.com/mesto/viden/] je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu „Pelikán“:[http://www.pelikan.cz/?a_aid=0f4f0eba]. Na druhou stranu díky „odletům z Vídně“:[http://cenyletenek.com/odlety-z-vidne/] je možné najít levnější spoje nejen do Evropy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *