Řím

Panorama pohled na celý Řím
Hlavní město Itálie láká spousty návštěvníku na historické památky, můžete se s nimi setkat ve spoustě filmů. V Římě se můžete hodiny procházet mezi starověkými památkami a nechat se unášet zpátky do historie. Posvačit v parku nedaleko Colossea nebo vychutnat posvátnou atmostféru Vatikánského areálu. Putování po památkách můžete ukončit velkolepou vyhlídkou z baziliky Sv. Petra.

==== Doprava

=== Letiště Fiumicino (Leonardo da Vinci)
Hlavní letiště v Římě je velmi dobře dostupné z centra přes veřejnou hromadnou dopravu. Problémy můžete mít jen v pozdních hodinách, kdy se mhd dostanete pouze na periferii Říma. Do centra je možné se dostat dvěma vlakovými spoji: Leonardo Express a Metropolitan train. Případně autobusovou linkou číslo 771 do Porto-Magliana (€2) a následně metrem linka B (€1).

=== Letiště Ciampino
Letiště na jihovýchod od Říma používají převážně nízkonákladové společnosti EasyJet, Ryanair nebo WizzAir. Ačkoliv je letiště blíže než Fiumicino, tak se z něj nedostanete do centra přímým spojem.

==== Památky

– Colosseum
– Fontána di Trevi
– Vatikán
– Hrad Sant‘ Angelo
– Santa Maria Maggiore

==== Nákupy
– **Castel Romano** – nedaleko Říma najdete obrovský outlet s více než 100 značkových prodejen
– **Valmontone** – a kousek od Castel Romano je další outlet, který je vzdálen od Říma 30 minut cesty vlakem
– **Via del Corso**, **Via Condotti** a **Via Cola di Rienzo** – v těchto ulicích najdete spousty obchodů přímo v Římě

==== Ubytování
Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách „Hostelworld“:[http://www.hostelworld.com/?affiliate=mikr].

==== Letenky
„Letenky do Říma“:[http://cenyletenek.com/mesto/rim/] je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu „Pelikán“:[http://www.pelikan.cz/?a_aid=0f4f0eba].

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *