Praha

Pohled na stověžatou Prahu z Vítkova
Praha – stověžaté hlavní město České republiky. Na každém kroku na vás dýchne kousek historie, jen se stačí dívat okolo sebe. V počtu cizinců, kteří proudí ulicemi Prahy si nezadá s jinými evropskými městy. Do Prahy můžete vyrazit za kulturou, na nákupy do nákupních metropolí nebo jen odpočívat v některém z rozmanitých parků.

==== Doprava

Jako občané ČR se pravděpodobně do Prahy vypravíte něčím jiným než letadlem. Pro kompletní přehled však vezmeme v úvahu i cestu z letiště.

=== Letiště Ruzyně

Z letiště je nejlevnější způsob cesty autobusem. Autobusové linky 100 i 119 jedou ke stanici metra. Linka 100 končí na konečné stanici metra B Zličín a linka 119 pak na stanici metra Dejvická. Jízdenku zakoupíte za 26 korun (za případné větší zavazadlo navíc jízdenku za 13 korun).

=== Hlavní nádraží – Praha hl.n.

Hlavní nádraží je přímo na stanici metra C (Hlavní nádraží), není problém v hale zakoupit z automatu lístek na městskou hromadnou dopravu a cestovat do centra (stanice Muzeum).

=== Masarykovo nádraží

Hned u nádraží je možné nastoupit na linku metra B a dojet přímo na Václavské náměstí (stanice Můstek). Případně je možné nastoupit na některou z tramvají číslo 3, 14, 24 a na Václavské náměstí se dostat nadzemním způsobem.

=== Nádraží Holešovice

Podobně jako Hlavní nádraží je i Nádraží Holešovice dostupné na lince metra C (Nádraží Holešovice). Hned před nádražní halou je možné využít některý z mnoha automatů na prodej jízdenek a přímým spojením jet až na stanici Muzeum.

==== Památky

– Pražský hrad
– Karlův most
– Staré město
– Václavské náměstí

==== Nákupy

– Palladium
– Nákupní centrum Černý most
– Nákupní centrum Zličín
– Václavské náměstí

==== Ubytování
Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách „Hostelworld“:[http://www.hostelworld.com/hostels/Prague?affiliate=mikr].

==== Letenky
„Letenky do Prahy“:[http://cenyletenek.com/mesto/praha/] je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu „Pelikán“:[http://www.pelikan.cz/?a_aid=0f4f0eba].

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *