Londýn

Londýnský Tower Bridge
Obrovská evropská metropole plná lidí, myšlenek i energie. Největší město na ostrovech Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Londýn je největší i v rámci celé západní Evropy nebo Evropské unie. Najdete jej na břehu řeky Temže v jihovýchodní části Anglie a oficiálním počtem obyvatel dosahuje téměř 8 milionů lidí (ale čísla přes 14 milionů obyvatel budou reálný stav vystihovat přesněji). V roce 2012 se také Londýn stane hostitelem letních olympijských her.

==== Doprava
Na svých cestách do Londýna můžete přistát na některém z pěti letišť. Z každého letiště se můžete dostat do centra přímou autobusovou nebo vlakovou linkou. Pokud o své cestě víte s větším předstihem, vyplatí se objednat a zakoupit jízdenky na autobusovou dopravu přes internet a za cestu zaplatit jen £1-2.

=== London Heathrow
Nejrychlejší spojení z letiště do centra je Heathrow Express rail, které trvá 15 minut a také každou čtvrthodinu vyjíždí jeden spoj.
Nejlevnější cesta je pokud zvolíte metro Picadilly Line, ale cesta bude trvat přes jednu hodinu.

=== London Gatwick
Podle preferencí máte možnost zvolit buď vlakovou přepravu Gatwick Express (£16.90), Southern Railway (£11.90) nebo First Capital Connect (£10). Případně levnější autobusovou dopravou linkami EasyBus (od £2) nebo National Express (od £7).

=== London Stansted
Vlakový spoj Stansted Express (£17) jezdí na stanici London Liverpool Street, případně je možné přestoupit ve stanici Tottenham Hale na londýnské metro a pokračovat na linkou Victoria Line. Případně levnější autobusová doprava: EasyBus, National Express a Terravision.

=== London Luton
Letiště typicky využívané nízkonákladovou leteckou přepravou. Nejsnažší doprava z letiště je autobusy: EasyBus EB2, National Express nebo Green Line číslo 757.

=== London City Airport
Doprava z městského letiště je možná autobusovou linkou 474 do stanice Canning Town a následně linkou 115 do centrálního Londýna. Nebo můžete využít dálkových vlaků Docklands Light Railway (DLR).

==== Památky

– Tower Bridge
– Observatoř Greenwich
– Parlament a Big Ben
– Westminster Abbey

==== Nákupy

– **Herrods** – nejen působivá podívaná na hračky, ale také na spousty jídla
– **Oxford Street** – největší ráj nakupujících, najdete zde pravděpodobně všechny své nejoblíbenější značky, vyplatí se i návštěva obchodu „Primark“:[http://www.primark.co.uk/]
– **Borough Market** – ráj jídla, najdete jej na jih od London Bridge

==== Ubytování

Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách „Hostelworld“:[http://www.hostelworld.com/hostels/London?affiliate=mikr].

==== Letenky

„Letenky do Londýna“:[http://cenyletenek.com/mesto/londyn/] je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu „Pelikán“:[http://www.pelikan.cz/Levne_letenky_Praha_London-PRG_lon.aspx?a_aid=0f4f0eba].

Jedna myšlenka na “Londýn”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *