San Marino

San Marino
San Marino je třetí nejmenší stát v Evropě a také se považuje za úplně nejstarší republiku na světě. Bylo založeno křesťanským kameníkem Marinusem v roce 301. Leží nedaleko turistického centra Rimini. A nejvýznamnějším ekonomickým odvětvím je zde turistický ruch.

==== Doprava

Ve městě nenajdete letiště. Pokud budete chtít cestovat do San Marina letecky, musíte využít nejbližšího letiště v Rimini. Případně další letiště ve městech Ancona, Bologna nebo Forli.

Do San Marina se dostanete z Rimini pravidelnou autobusovou linkou číslo 72. Zpáteční jízdenka stojí €8.

==== Památky

– tři věže – nejlákavější jsou pravděpodobně tři věže, které můžete přímo navštívit
– centrum města – jinak se vyplatí vyrazit do úzkých uliček a prozkoumat starobylé kouty napříč celým městem

==== Nákupy

Nakupování může být levnější pro některé typy tovaru, protože na rozdíl od Itálie se neplatí 20 % daň (IVA). Hlavně pro jednorázové fotoaparáty nebo baterie. V mnoha obchodech se suvenýry najdete spoustu zbraní a to od nožů či mečů až po pistole.

==== Ubytování
Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách „Hostelworld“:[http://www.hostelworld.com/countries/sanmarinohostels.html?affiliate=mikr].

==== Letenky
„Letenky do San Marina“:[http://cenyletenek.com/] je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu „Pelikán“:[http://www.pelikan.cz/?a_aid=0f4f0eba].

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *