Bratislava

Bratislava - Nový most s vyhlídkovou restaurací
Bratislava je hlavním městem Slovenska a jeho kulturním, ekonomickým i administrativním centrem. Žije zde okolo 450 000 obyvatel. Leží na břehu Dunaje na hranici s Maďarskem a od Vídně je vzdálená pouhých 60 kilometrů vzdušnou čarou. Největší dominantou je Bratislavský hrad a také Nový most, který je největším mostem přes Dunaj. V hlavici pylonu ve výšce 80 metrů najdete navíc restauraci s vyhlídkovou plošinou.

==== Doprava

=== Mezinárodní letiště M. R. Štefánika
Letiště nabízí přímé letecké spojení s většinou evropských metropolí a to včetně „Londýna“:[/anglie/londyn/], „Paříže“:[/francie/pariz/], „Říma“:[/italie/rim/], „Prahy“:[/ceska-republika/praha/], Moskvy, Dublinu a mnoha dalších.

Z terminálnu se dostanete přímo do centra autobusovou linkou číslo 61 (v noci N61), která jede na zastávku Hlavná stanica. Případně můžete přestoupit na zastávce Trnavské mýto a pokračovat přímo do centra města. Jízdenky není možné zakoupit u řidiče, proto si je pořiďte dopředu v jízdenkových automatech.

==== Památky

– Dóm sv. Martina
– Bratislavský hrad
– Nový most (včetně restaurace s vyhlídkou)
– Slavín
– Kostel Sv. Kláry

==== Nákupy

Nákupy jsou možné hlavně v nákupních centrech, které se postupně objevují po celé Bratislavě.

– Aupark
– Polus City Center
– Avion
– Shopping Palace Zlaté Piesky
– Danubia

==== Ubytování
Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách „Hostelworld“:[http://www.hostelworld.com/?affiliate=mikr].

==== Letenky
„Letenky do Bratislavy“:[http://cenyletenek.com/mesto/bratislava/] je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu „Pelikán“:[http://www.pelikan.cz/?a_aid=0f4f0eba].

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *