Berlín

Budova Reichstag v Berlíně
Hlavní město Německa – Berlín je obýváno více než 4,5 miliony lidí. Město je oblíbené převážně pro pestrý noční život, velké množství kaváren, klubů a barů. Stejně tak pro rozmanité umělecké atrakce na ulicích, spousty muzeí, paláců a dalších historicky zajímavých památek.

==== Doprava

=== Mezinárodní letiště Tegel
Letiště najdete na severozápadě od města. Používá jej většina hlavních leteckých dopravců a stejně tak i vnitrostátní přeprava. Z letiště se nejlépe dostanete autobusovou dopravou a to buď linkou TXL na stanici Alexanderplatz, Hauptbahnhof nebo autobusovými linkami X9 a 109 na stanici Zoologicher Garten. Na letiště se nepokoušejte dojet vlakem, protože zastávka Tegel railway (S-Bahn) station nemá s letištěm nic společného.

=== Schönefeld
Jihovýhodně od města je druhé letiště Schönefeld, které je většinou využívané nízkonákladovými přepravci (easyJet, Ryanair a Germanwings). Do centra města se dostanete regionální vlakovou dopravou a vozy S-Bahn.

==== Památky

– Reichstag
– Berliner Fernsehturm
– Siegessäule
– **Museumsinsel** – ostrov muzeí
– Jüdisches Museum
– Art Center Berlin Friedrichstraße
– Berliner Dom
– Kollhoff Tower – s nejrychlejším výtahem v Evropě, který vás vezme do výšky 100 metrů

==== Nákupy

– **Tauentzienstraße** – hlavní nákupní ulice v Berlíně
– **Friedrichstraße**
– **Straße des 17. Juni** – bleší trh

==== Ubytování
Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách „Hostelworld“:[http://www.hostelworld.com/?affiliate=mikr].

==== Letenky
„Letenky do Barcelony“:[http://cenyletenek.com/mesto/barcelona/] je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu „Pelikán“:[http://www.pelikan.cz/?a_aid=0f4f0eba].

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *