Madrid

Madrid - pohled na město
Hlavní město Španělska – Madrid obývá přes 5,9 milionů lidí. Město je známé převážně díky obrovskému kulturnímu a uměleckému dědictví – pěkným příkladem je například Muzeum El Prado. Centrum města široké třídy střídá s pruhy bohatými na zeleň, najdete zde spoustu kruhových náměstí a velký počet pompézních staveb a to jak historických, tak i moderních mrakodrapů.

==== Doprava

=== Mezinárodní letiště Barajas
Nejbližší letiště Barajas a jeho nejpoužívanější terminál T4 je vzdálený od centra pouhých 15-20 minut cesty metrem linkou 8. Za jízdenku zaplatíte €1. Pro ostatní terminály můžete využít pravidelné autobusové dopravy, která spojuje ostatní terminály s terminálem T4.

==== Památky

– Palacio Real
– Museo del Prado
– National Archeology Museum
– Plaza Mayor
– Puerta del Sol
– El Retiro

==== Nákupy

– **Sol-Salamanca** – oblast okolo Calle de Preciados, mezi Sol a Gran Vía – obchody jako H&M, Sephora, Zara a další…
– **Cuesta de Moyano** – nedaleko Museo del Prado najdete otevřený trh s knihami
– **Mercado de Fuencarral** – oblečení, obuv, dekorativní předměty a dárky, ale také spousta kaváren, exhibice, výstavy a projekce dokáží zabavit unavené nakupující na dlouhou dobu

==== Ubytování
Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách „Hostelworld“:[http://www.hostelworld.com/hostels/Madrid?affiliate=mikr].

==== Letenky
„Letenky do Madridu“:[http://cenyletenek.com/mesto/madrid/] je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu „Pelikán“:[http://www.pelikan.cz/?a_aid=0f4f0eba].

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *