Lisabon

Lisabon - panorama města
Hlavním městem Portugalska je Lisabon. Najdete jej na břehu Atlatického oceánu a Lisabon jako jeden z mála měst v západní Evropě nevzdoruje oceánu a používá vodní elementy k tomu, aby definoval samotné město. Tajemné uličky, budovy z bílého vápence snadno okouzlí každého cestovatele, který do Lisabonu zavítá i na několik málo hodin.

==== Doprava

=== Aeroporto da Portela
Letiště najdete mezi Lisabonem a městem Loures. Z letiště do centra se dostanete autobusovou linkou 91 (aerobus) za €3.50. Od rána do večera odjíždí každých 20 minut. Jízdenka je platná i na další veřejnou dopravu (autobusy a tramvaje – NE metro).

Nebo je možné využít klasické autobusové linky 5, 8, 22, 44, 45 nebo 83 za cenu €1.40.

==== Památky

– Castelo de São Jorge
– Ponte Vasco da Gama
– Aqueduto das Aguas Livres
– Belem Tower
– Jerónimos Monastery

==== Nákupy

– **Baixa** – stará nákupní oblast města – Campers, H&M a Zara.
– **Chiado** – Benetton, Colcci, Hugo Boss, Levi’s, Pepe Jeans, Sisley, Tony & Guy a Vista Alegre.
– **Avenida da Liberdade** – ulice plná obchodů módních značek. Některé z nich například: Louis Vuitton, Calvin Klein, Timberland, Massimo Dutti, Armani, Burberrys a Adolfo Dominguez

==== Ubytování
Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách „Hostelworld“:[http://www.hostelworld.com/hostels/Lisbon?affiliate=mikr].

==== Letenky
„Letenky do Lisabonu“:[http://cenyletenek.com/mesto/lisabon/] je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu „Pelikán“:[http://www.pelikan.cz/?a_aid=0f4f0eba].

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *