Paříž

Sacré Coeur Město pro všechny romantické dvojice, které se zde mohou procházet v denních i nočních hodinách. Cíl mnoha rodičů s dětmi, kteří vyráží do evropského Disneylandu nedaleko Paříže. Na březích Seiny žije přes 10,5 milionů lidí v centru a přilehlém okolí. Centrum kultury, umění, jídla, designu nebo romantiky. To vše najdete v Paříži, tak proč tam nevyrazit na prodloužený víkend? 

Doprava

Na cestování z letiště si vyhraďte dostatek času, obrňte se trpělivostí a připravte se na cestu.

Mezinárodní letiště Charles de Gaulle (CDG)

Pokud přiletíte na letiště Charlese de Gaulle, dostanete se na jeden ze tří terminálů (Terminal 1, 2 nebo 3). Mezi terminály T1 a T3 je možné přejíždět pomocí vlakové dopravy zdarma CDGVAL. Z terminálů 1 a 2 se následně dostanete do centra integrovanou městskou dopravou RER linka B (€8.50).

Alternativně je možné využít i autobusového spojení Roissybus, které jede na zastávku u Opéra Garnier. Podle aktuální dopravní situace trvá cesta od 60 do 90 minut a zaplatíte za každou osobu €19.

Mezinárodní letiště Orly

Z letiště do centra se můžete dostat autobusovou dopravou OrlyBus, která jede přibližně 40 minut a stojí €6. Dostanete se na stanici metra Denfert-Rochereau odkud můžete pokračovat dále do centra.

Případně můžete zvolit dopravu vlakem OrlyVal, který se napojuje na mhd RER linku B ve stanici Antony. Vlak odjíždí každých 4 – 7 minut a zaplatíte za něj €9.85.

Letiště Beauvais

Malé regionální letiště je občas využíváno levnými nízkonákladovými společnostmi (například Ryanair nebo WizzAir). Autobusy odjíždí jednou za dvacet minut a za cestu zaplatíte €14.

Památky

  • Eiffelova věž – €12
  • Louvre – 1. neděle v měsíci vstup zdarma, jinak €9
  • Katedrála Notre-Dame – vstup zdarma
  • Pantéon
  • Disneyland Paříž
  • Sacré-Coeur – vstup zdarma

Nákupy

  • La Bon Marché – nejstarší nákupní centrum Paříže stojí za návštěvu, za návrhem budovy stojí sám Gustav Eiffel
  • Champs-Élysées – ulice plná přepychových obchodů, kaváren, kin i divadel, prozkoumejte luxusní parfumerie, obchody se značkovým oblečením nebo výborného jídla
  • Rue de Rivoli – tato ulice nabízí nakupování všemožných módních značek, ale za rozumné ceny, najdete tu H&M, Yves Rocher, Zaru, ale i spoustu dalších

Ubytování

Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách Hostelworld.

Letenky

Letenky do Paříže je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu Pelikán.

Přidat komentář