San Marino

San Marino San Marino je třetí nejmenší stát v Evropě a také se považuje za úplně nejstarší republiku na světě. Bylo založeno křesťanským kameníkem Marinusem v roce 301. Leží nedaleko turistického centra Rimini. A nejvýznamnějším ekonomickým odvětvím je zde turistický ruch. 

Doprava

Ve městě nenajdete letiště. Pokud budete chtít cestovat do San Marina letecky, musíte využít nejbližšího letiště v Rimini. Případně další letiště ve městech Ancona, Bologna nebo Forli.

Do San Marina se dostanete z Rimini pravidelnou autobusovou linkou číslo 72. Zpáteční jízdenka stojí €8.

Památky

  • tři věže – nejlákavější jsou pravděpodobně tři věže, které můžete přímo navštívit
  • centrum města – jinak se vyplatí vyrazit do úzkých uliček a prozkoumat starobylé kouty napříč celým městem

Nákupy

Nakupování může být levnější pro některé typy tovaru, protože na rozdíl od Itálie se neplatí 20 % daň (IVA). Hlavně pro jednorázové fotoaparáty nebo baterie. V mnoha obchodech se suvenýry najdete spoustu zbraní a to od nožů či mečů až po pistole.

Ubytování

Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách Hostelworld.

Letenky

Letenky do San Marina je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu Pelikán.

Přidat komentář