Londýn

Londýnský Tower Bridge Obrovská evropská metropole plná lidí, myšlenek i energie. Největší město na ostrovech Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Londýn je největší i v rámci celé západní Evropy nebo Evropské unie. Najdete jej na břehu řeky Temže v jihovýchodní části Anglie a oficiálním počtem obyvatel dosahuje téměř 8 milionů lidí (ale čísla přes 14 milionů obyvatel budou reálný stav vystihovat přesněji). V roce 2012 se také Londýn stane hostitelem letních olympijských her. 

Doprava

Na svých cestách do Londýna můžete přistát na některém z pěti letišť. Z každého letiště se můžete dostat do centra přímou autobusovou nebo vlakovou linkou. Pokud o své cestě víte s větším předstihem, vyplatí se objednat a zakoupit jízdenky na autobusovou dopravu přes internet a za cestu zaplatit jen £1–2.

London Heathrow

Nejrychlejší spojení z letiště do centra je Heathrow Express rail, které trvá 15 minut a také každou čtvrthodinu vyjíždí jeden spoj. Nejlevnější cesta je pokud zvolíte metro Picadilly Line, ale cesta bude trvat přes jednu hodinu.

London Gatwick

Podle preferencí máte možnost zvolit buď vlakovou přepravu Gatwick Express (£16.90), Southern Railway (£11.90) nebo First Capital Connect (£10). Případně levnější autobusovou dopravou linkami EasyBus (od £2) nebo National Express (od £7).

London Stansted

Vlakový spoj Stansted Express (£17) jezdí na stanici London Liverpool Street, případně je možné přestoupit ve stanici Tottenham Hale na londýnské metro a pokračovat na linkou Victoria Line. Případně levnější autobusová doprava: EasyBus, National Express a Terravision.

London Luton

Letiště typicky využívané nízkonákladovou leteckou přepravou. Nejsnažší doprava z letiště je autobusy: EasyBus EB2, National Express nebo Green Line číslo 757.

London City Airport

Doprava z městského letiště je možná autobusovou linkou 474 do stanice Canning Town a následně linkou 115 do centrálního Londýna. Nebo můžete využít dálkových vlaků Docklands Light Railway (DLR).

Památky

  • Tower Bridge
  • Observatoř Greenwich
  • Parlament a Big Ben
  • Westminster Abbey

Nákupy

  • Herrods – nejen působivá podívaná na hračky, ale také na spousty jídla
  • Oxford Street – největší ráj nakupujících, najdete zde pravděpodobně všechny své nejoblíbenější značky, vyplatí se i návštěva obchodu Primark
  • Borough Market – ráj jídla, najdete jej na jih od London Bridge

Ubytování

Ubytování můžete mít objednané již v rámci zájezdového balíčku. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, vyplatí se projít pestrou nabídku hotelů a hostelů na stránkách Hostelworld.

Letenky

Letenky do Londýna je možné hledat přímo u konkrétních nízkonákladových leteckých dopravců nebo přes vyhledávače letenek – například službu Pelikán.

Jeden komentář Přidat komentář k %s “Londýn”

  1. […] před Vánoci nebo máte nakoupené letenky až na začátek příštího roku, prostudujte si i praktického průvodce Londýnem. Štítky: EasyJet, Londýn, nákupy, Ryanair, vánoceKategorie: Trendy | Žádné […]

Přidat komentář